Manicure – gdzie i kiedy wykonać

manicure

Nie przesadzę jeżeli powiem, że dłonie są elementem, o który obowiązkowo powinna zadbać każda panna młoda podczas przygotowań ślubnych. Nie ważne, czy będą to przedłużane hybrydy, czy tylko delikatnie opiłowane i pomalowane bezbarwnym lakierem naturalne paznokcie. W błysku aparatu (bo na pewno fotograf dłoni nie ominie) paznokcie panny młodej powinny prezentować się elegancko.

Kiedy wybrać się na paznokcie?

Bez względu na to, czy wybieramy trwalszy materiał – żel, hybryda – czy też zwykły lakier do paznokci, polecam wizytę u manicurzystki nie wcześniej niż na 3 dni przed ślubem. Lakiery lepszych firm utrzymują się w dobrej kondycji na płytce paznokcia około tygodnia. Umiejętnie wykonana hybryda potrafi zachować się nawet do trzech tygodni.

Trzy dni to okres, w którym dobrze wykonane paznokcie nie uszkodzą się (oczywiście przy zachowaniu ostrożności – nie polecam przyszłym pannom młodym długiego zmywania naczyń lub używania detergentów bez rękawiczek tuż po wykonaniu ślubnego manicure’u), a także nie nabiorą nieestetycznego odrostu. Okres ten daje nam też bezpieczny zapas w obliczu nieprzewidzianej sytuacji kryzysowej. Gdyby któraś z płytek potrzebowała poprawki, mamy jeszcze czas, aby paznokcie “zareklamować” lub zrobić od nowa.

Gdzie wybrać się na paznokcie?

Jeżeli chodzi o ślub, ja polecam tylko i wyłącznie wizytę u profesjonalnej manicurzystki. W końcu w dniu ślubu nie chcemy poranionych palców czy zapowietrzonej hybrydy, prawda?

Popularność różnobarwnych paznokci oraz mnogość technik ich tworzenia wpłynęła na to, że niejedna z Was ma koleżanki, które wykonują paznokcie w domu. Nie twierdzę, że takie osoby wykonałyby hybrydę gorzej od pani z salonu, jednakże taka osoba może nie dysponować odpowiednimi środkami sterylizacji narzędzi. Wiadomo, najlepiej mieć sprawdzoną osobę, która już wcześniej wykonywała Wam paznokcie, i z której usług byłyście zadowolone.

Jeżeli jednak nie macie na uwadze żadnego konkretnego miejsca, w którym możecie takie paznokcie wykonać, na początek najlepiej zapytać znajomych – może któraś z koleżanek poleci Wam zaufane miejsce.

Jeżeli będziecie szukać na własną rękę, zwróćcie uwagę na następujące aspekty:

  • mycie rąk przed i po wykonaniu manicure’u – higiena ze strony manicurzystki jest obowiązkowa;
  • ocena stanu skóry klientki – w przypadku stwierdzenia zmian skórnych, np. grzybicy,  zabieg nie powinien zostać wykonany, a klientka powinna zostać skierowana na konsultację dermatologiczną. Takie postępowanie chroni również pozostałe klientki przed zarażeniem się (kontakt z tym samym pędzelkiem lakieru);
  • praca na wysterylizowanym/jednorazowym sprzęcie – nie gódźcie się na wykonanie paznokci, jeżeli sprzęt nie jest sterylizowany lub jednorazowy. Łatwo w takiej sytuacji o zarażenie się różnymi chorobami (np. grzybica czy WZW typu B);
  • sposób usuwania skórek – wycinanie, radełko – te opcje akceptujemy; broń boże wyrywanie skórek;
  • ilość i grubość nakładanych warstw lakieru/żelu/hybrydy – zbyt grube warstwy nie doschną, nabiorą powietrza; zbyt mała ich ilość będzie prześwitywać;
  • jakość używanych lakierów – uciekajcie z salonu, jeżeli od wejścia czujecie intensywny zapach chemikaliów oraz gdy na używanych lakierach nie ma etykiet. Najlepiej przy zapisie dopytać o firmę kosmetyku, który jest używany i sprawdzić opinie na jego temat w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *