Dzieci na weselu

czy zapraszac dzieci

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/platne/serwer23180/public_html/najpiekniejszyslub/wp-content/plugins/instagram-feed/inc/if-functions.php on line 580

Znam wiele osób, które zawzięcie twierdzą, iż zapraszanie dzieci na wesele nie jest dobrym pomysłem. Można oczywiście dzieci nie zapraszać, wspominając o tym w zaproszeniu lub ustnie informując o tym rodziców, jednak osobiście uważam, że małe szkraby dodają uroku i wdzięku naszej uroczystości i gdy już decydujemy się na zaproszenie maluchów na wesele, musimy odpowiednio się do tego przygotować.

Na początek musimy zwrócić uwagę na fakt, że nierzadko obecność rodziców na naszym weselu uzależniona jest od tego, czy ma kto zaopiekować się jego pociechą. Trzeba uważać, aby wesele bez dzieci nie przeobraziło się w wesele z małą ilością dorosłych.

Wiadomym jest, że maluchy uwielbiają wszelkiego rodzaju uroczystości, a w przypadku ślubu osoba panny młodej jest dla nich niezwykle ważna. Małe dziewczynki utożsamiają młodą z księżniczką, którą same chcą zostać, dlatego nie będą odstępowały jej na krok. Aby zapobiec takiej sytuacji warto pomyśleć o ciekawych formach rozrywki dla dzieci na weselu, ale także nie wolno wykluczać ich ze wspólnej zabawy dorosłych: może warto zadedykować jeden taniec właśnie dzieciom i odtańczyć go razem z nimi?

Coraz częściej w sieci pojawiają się ogłoszenia opiekunek weselnych – animatorek czasu, które chętnie zajmą się pociechami, gdy rodzice bawią się w najlepsze. Jest to dość dobry pomysł, o ile w naszym weselnym budżecie mamy miejsce na kolejny wydatek. O wiele mniejszym wydatkiem, ale wcale nie gorszą formą animacji czasu dla dzieci są elementy takie jak balony czy bańki mydlane.

Na moim weselu wykorzystałam właśnie bańki – każde dziecko otrzymało swoje własne opakowanie baniek – uciechy było co nie miara, a dodatkowo kolorowe bańki uatrakcyjniły weselne zdjęcia. Pamiętajmy również o wynajęciu dodatkowego pokoju. Te najmniejsze pociechy nie wytrzymają całonocnej zabawy, dlatego umożliwienie uśpienia dziecka stwarza rodzicom okazję do bezstresowych tańców do białego rana.

A jakie pomysły na uatrakcyjnienie weselnej zabawy dla dzieci Wy uważacie za najfajniejsze? 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

3 thoughts on “Dzieci na weselu

  1. Ja chcę zaprosić dzieci na wesele, zawsze to jest taki radosny promyczek podczas imprezy. A to że czasami przeszkadzają czy się nudzą… no w końcu to są dzieci 🙂

  2. My będziemy mieć stolik z rysunkami. Chcę wydrukować obrazki do kolorowania o tematyce ślubu i zostawić tam kredki. W fotobudce też będą gadżety dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *