Dlaczego próbna fryzura i makijaż nie mogą być tylko na próbę

makijaż próbny

Jednym z punktów przygotowań do ślubu i wesela, który wpisał się na stałe do kalendarza przyszłych Panien młodych jest wizyta u fryzjera i wizażystki w celu wykonania próbnego makijażu i próbnej fryzury ślubnej.

Jest to dość powszechne i bardzo przydatne przyzwyczajenie, gdyż przyszła panna młoda nie zostanie zaskoczona makijażem, który jej się nie spodoba bądź fryzurą, która nie wytrzyma nawet do północy. No właśnie… czy na pewno?

Wiele przyszłych Panien młodych wykonuje zdjęcia swoich próbnych upięć i makijaży i prosi o ocenę w grupach tematycznych inne przyszłe panny młode. Czasami dobrze jest zetknąć się z zewnętrzną krytyką. Niestety w wielu przypadkach podczas prezentacji próbnych wykonów przyszłe panny młode piszą z przekonaniem: “wizażystka powiedziała, że dziś tylko lekko przydymimy to oko, a na wesele będzie mocniej”, “dziś fryzjerka nie miała odpowiednich wsuwek, ale w dniu ślubu ten kok na pewno będzie trzymał się wyżej”.

Panny młode piszą to z przekonaniem, bo tak zostały poinformowane przez usługodawców, którzy w ich mniemaniu znają się na swojej „robocie” i wiedzą co robią. Zgadzają się na użycie innych kosmetyków niż w dniu ślubu, wykonanie innego makijażu, fryzurę bez utrwalenia “bo akurat skończył się ten kosmetyk którego fryzjerka zawsze używa, ale do godziny zero na pewno uzupełni braki”.

I tutaj tracimy sens tego co nazywamy fryzurą i makijażem próbnym. To, z czym mamy wyjść z salonu, ma być identyczne z tym, co zostanie nam zaoferowane w dniu ślubu. Inaczej nie będziecie w stanie zweryfikować trwałości usługi,  tego czy wykonanie wam się podoba, a przede wszystkim umiejętności usługodawcy. Jeżeli fryzura próbna nie jest wykonana w stu procentach profesjonalnie, skąd mamy mieć pewność że profesjonalna usługa zostanie nam dostarczona w dniu ślubu?

Dlatego nie zgadzajcie się na użycie innych kosmetyków, wykonanie innej koncepcji makijażu, wykorzystanie innych wsuwek, a jeżeli planujecie wpiąć coś we włosy, przyjdźcie z biżuterią już na fryzurę próbną. Fryzura próbna oraz makijaż próbny mają zostać w 100% odwzorowane w dniu Waszego ślubu, dlatego też idziecie je wykonać. Jeżeli mają się różnić, nie ma sensu dwukrotnie wydawać pieniędzy.

Dobrym pomysłem na sprawdzenie trwałości fryzury i makijażu jest inna uroczystość, na którą jesteście zaproszone, na przykład wesele, chrzest, komunia, czy potańcówka u znajomych. 

Pamiętajcie, że to Wy decydujecie o tym, jaka usługa ma zostać Wam dostarczona. Nie dajcie się więc zaskoczyć w dniu wesela 🙂

One thought on “Dlaczego próbna fryzura i makijaż nie mogą być tylko na próbę

  1. Szkoda, że dowiaduję się o tym po fakcie 🙁 mojej fryzury fryzjerka nie utrwaliła tak jak trzeba, na ślub miało już być dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *