Niestandardowy plan stołów idealną zabawą dla gości

Ewelina

img

Zależy Wam na skromnych oczepinach bez zabaw, które mogłyby zawstydzić niejedną panienkę i zgorszyć grono cioteczek? Mam oryginalne rozwiązanie, które pozwoli gościom poznać lepiej historię Waszego związku, sprawdzi pamięć Waszej rodziny i znajomych oraz zagwarantuje, że tuż po północy goście przy odrobinie niepewności, ciekawości i śmiechu utrwalą tę wiedzę wspólnie.


Jesteście ciekawi? :)


Niespełna dwa miesiące temu miałam przyjemność być gościem na weselu ludzi gór. Patrycja i Maciej poznali się w Sylwestra w słowackich górach, na Chopoku. Pamiętam tę noc doskonale; bawiliśmy się w gronie przyjaciół, gdy nagle śmignęła między nami strzała Amora :P Wspomniana dwójka patrzyła na siebie tak znacząco, że nikt nie miał wątpliwości jak silna nić porozumienia zaczyna wić się wokół nich.


Pierwsza randka w górach poprowadziła ich na Połoninę Caryńską. Ich pierwszym zimowym szczytem były Skrzyczne, natomiast w samych Tatrach - Sarnia Skała. Babia Góra to pierwszy zdobyty szczyt z Korony Gór Polski. Kopa Biskupia - tam padło magiczne TAK, nadając pęd przygotowaniom do ich najpiękniejszego dnia w życiu.


Nie bez powodu wtajemniczam Was w szczegóły ich związku. Młodzi przygotowali nietuzinkową formę numeracji stołów, która spotkała się z ogromną aprobatą gości. Zamiast standardowych cyferek, widniały miniaturki gór z opisaną nazwą szczytu, pod spodem była informacja, jaki szczególny moment ich życia miał tam miejsce. My, nie bez przyczyny, siedzieliśmy przy stole o nazwie Chopok. Para Młoda przy Kopie Biskupa.stoly zabawaJaki to ma związek z zabawą?


O północy zaczęły się tradycyjne oczepiny, po wybraniu następców Pani i Pana Młodego przyszedł czas na zabawy dla gości. Patrycja i Maciej wybrali po 6 osób z każdej ze stron, dopiero w trakcie zabawy zauważyliśmy, że wytypowali po jednej osobie z każdego stołu. Zabawa polegała na teście znajomości pary i spostrzegawczości gości.


Pierwsze pytanie do osoby z rodziny Patrycji brzmiało:


-Jaką nazwę nosi stół przy, którym się bawisz? 


Prawidłowa odpowiedź – Babia Góra


Kolejne pytanie do osoby z tego samego stołu, ale od strony Macieja brzmiało:


-Co wydarzyło się na Babiej Góry?


Prawidłowa odpowiedź – To Wasz pierwszy zdobyty szczyt z Korony Gór Polski


Jeśli obie osoby odpowiedziały prawidłowo to każda ze stron otrzymywała po punkcie. Następna kolejka zaczynała się od tego samego pytania co pierwsza, jednak pytana najpierw była strona Macieja. I tak na zmianę, trzecią kolejkę rozpoczynała rodzina Patrycji, czwartą Maćka itd.


Dzięki tej zabawie inni goście mogli poznać fakty o Parze Młodej opisane na pozostałych stołach.


Oczywiście wygrywała drużyna z większą ilością zdobytych punktów.


Połączenie oryginalnego planu stołów i zabawy oczepinowej były niespotykanym pomysłem. Wyobraźcie sobie stoły np. fanów motoryzacji lub podróżników. Zastanawiałam się, jakie nazwy nosiłyby stoły na weselu moim i mojego męża, gdybyśmy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Chyba wybralibyśmy nazwy szczególnych dla Nas miast  Dęblin – Radom – Osiecznica – Gdynia – Kraków


A Wy na jakie oznaczenia byście postawili? ;)