img

Gwiazdy na ślubnym kobiercu - pierwsza połowa 2018

Maria

Pierwsza połowa 2018 roku już za nami, dlatego odrywamy się na chwilę od planowania i zaglądamy do show-businessu w celu podsumowania najgłośniejszych, a także najbardziej niespodziewanych ślubów pierwszego półrocza. Kto powiedział tak? W naszym podsumowaniu odnajdziecie aktorów, piosenkarki, modelkę, a nawet księcia :) Poniżej 8 znanych par, które przysięgały sobie miłość w ostatnich miesiącach.

img

Makaronikowy szał tortowy - propozycje na sezon 2018

Ewelina

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, a wraz z nią czas podjęcia decyzji, jaki tort ma pojawić się podczas Waszego przyjęcia weselnego. Sezon 2017 należał do naked cake czyli tzw gołego ciasta, zdobionego zazwyczaj sezonowymi owocami bądź kwiatami.

img

XV Radomskie Targi Ślubne

Maria i Ewelina

Na początku lutego miałyśmy niebywałą okazję odwiedzić w duecie rodzinne strony i uczestniczyć w XV Radomskich Targach Ślubnych, organizowanych w Urzędzie Miejskim. Naszym celem było jeszcze lepsze poznanie rynku radomskich usługodawców. W sieci, na naszej facebookowej grupie Ślub i wesele - Radom i okolice spotkaliśmy się wielokrotnie. Miło było z niektórymi zobaczyć się po raz pierwszy w tak zwanym “realu”, poznać ich osobiście i zobaczyć co sobą reprezentują w kontakcie bezpośrednim z potencjalnym klientem.

img

Ślub, ślub i po ślubie... kilka słów od Was o pięknie małżeństwa

Tydzień kończący się Walentynkami, czyli świętem zakochanych, obchodzony jest pod znakiem małżeństwa. Małżeństwo, więź dwóch osób, do inauguracji której wszyscy z Was tak ochoczo się przygotowują :) Chcemy wyrwać Was na chwilę z przedślubnej gonitwy i ukazać piękno codzienności, która na Was czeka, gdy emocje weselne już opadną.

img

Subiektywna galeria 10 najpiękniejszych zimowych zdjęć ślubnych 2017/2018

Maria

Dwa dni temu minęła nam połowa kalendarzowej zimy i z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej topienia Marzanny :) W tym roku Pani Zima jest wyjątkowo kapryśna i zmienna i cały czas zastanawiam się, czy dane nam będzie doświadczyć zimy z prawdziwego zdarzenia.

img

XV Małopolskie Targi Ślubne w ICE KRAKÓW

Ewelina

Targi Ślubne to wyjątkowe wydarzenie, które powinni zaliczyć wszyscy narzeczeni. To wspólnie spędzony czas, który umacnia związek i niezwykła okazja na określenie potrzeb, marzeń, spójnej wizji tego najpiękniejszego dnia, Waszego ślubu.

img

Zapamiętaj zapach wesela

Maria

Czy zdarza Wam się czasami przypomnieć sobie jakąś osobę, miejsce lub wydarzenie jedynie dlatego, że nagle poczuliście znajomy zapach? Efekt Prousta - tak fachowo można nazwać skojarzenie pamięciowe z zapachem w tle.

img

Exploding boxy, co w sobie kryją? – House of Papers odkrywa ich tajemnicę

Joanna

Exploding box to niebanalna, niepowtarzalna i wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią się wyróżniać i chcą zostać zapamiętani. Na jakie okoliczności można wręczyć taki exploding box? Najczęściej zamawia się je na wyjątkowe uroczystości, takie jak okrągłe urodziny, ale zdarzają się też momenty w naszym życiu, kiedy pragniemy kogoś o czymś ważnym poinformować lub o coś zapytać. I tu z pomocą przychodzi box, który w niebanalny i uroczy sposób może nas wyręczyć.

img

21 pomysłów na świąteczny prezent dla teściowej

Omijamy dzisiaj kwestię samych przygotowań ślubnych, ale wciąż pozostajemy w temacie nadchodzącej zmiany stanu cywilnego. Chociaż uważam, że ten wpis może zaciekawić i zainspirować również młode mężatki (a może i mężów).

img

5 pytań, które musisz sobie zadać przed wyborem świadkowej

Jedną z najważniejszych decyzji podczas planowania wesela, jest ta dotycząca wyboru świadków. Nawet najlepsze zaplanowanie szczegółów wszelakich nie zda egzaminu, jeżeli ktoś w dniu wesela nie będzie czuwał nad realizacją każdego punktu planu działania.

img

Jak pogodzić pierścionek zaręczynowy z obrączką?

Obrączka – symbol miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. Krążek, który małżonkowie noszą na palcu jest oznaką wieczności. Jak ją pogodzić z pierścionkiem zaręczynowym?

img

Małe, wielkie szczegóły!

Już nasze babcie powtarzały, że diabeł tkwi w szczegółach! Podczas przygotowań do uroczystości weselnej, ilość informacji i elementów, które muszą być wzięte pod uwagę często wydaje się przytłaczająca dla planujących wesele osób. Aby uniknąć pominięcia najważniejszych rzeczy, takich jak pobranie odpisu aktu urodzenia przed wizytą w USC, czy też zakontraktowanie w odpowiednim czasie fotografa i kamerzysty, polecam zaopatrzyć się w organizer weselny, lub zwykły zeszyt, do którego przepiszecie lub wkleicie sobie listę rzeczy do zrobienia i w którym będziecie zapisywać wszystkie pomysły.

img

Kieliszki handmade

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się produkty handmade. Dotyczy to także artykułów przeznaczonych dla pary młodej. Konsument zdecydowanie inaczej odbiera produkt nie pochodzący z produkcji masowej. Osoby wykonujące różne produkty na zamówienie zachęcają do zakupu ich wyrobów oferując również personalizację swojego dzieła.

Dziś słów kilka o wykonanych własnoręcznie kieliszkach.

img

Obuwie ślubne

Każda panna młoda w czasie przygotowań do ślubu bez wątpliwości spędza wiele czasu na poszukiwaniu tych jedynych, idealnych, koniecznie pięknych, ale i wygodnych butów. Choć jest to jeden z mniej widocznych elementów ubioru tego wieczora – zakładając, że panna młoda przywdziewa długą suknię – buty są sprawą bezapelacyjnie ważną. To właśnie od tego jednego wyboru zależy czy będzie w stanie przetańczyć całą noc.

img

Złoto – wyroby jakiej próby wybrać?

Dzisiaj poruszę temat dotyczący próby złota. Jest to kwestia dość ważna, tak przy wyborze obrączek, jak również pierścionka zaręczynowego. Przed zakupem biżuterii ślubnej oraz w trakcie wizyt w salonach jubilerskich młode pary często zastanawiają się nad efektem wizualnym kupowanej biżuterii, ich głowy zaprzątają różnice między obrączkami klasycznymi, ściętymi, tymi z brylantem lub bez. Kolejną kwestią, którą trzeba rozważyć (gdy zdecydują się już na konkretny kształt), jest grawer. Niestety zbyt często umyka naszej uwadze to, jakiej próby obrączki powinny nas zainteresować.