img

Jestem w ciąży - czy mogę założyć welon?

Welon to według naszej polskiej tradycji oznaka czystości panny wychodzącej za mąż. Gdybyśmy chcieli sięgnąć głębiej w celu poszukiwania genezy welonu, znajdziemy wiele różnych teorii i odwołań. Niektóre źródła wspominają go jako okrycie (ukrycie) dla panny młodej w czasach, gdy śluby były aranżowane. Welon miał gwarantować zawarcie związku małżeńskiego... nawet gdyby narzeczony przestraszył się wyglądem przyszłej małżonki.

img

4 podstawowe zasady doboru garnituru

Oczy wszystkich gości mają być zwrócone na pannę młodą - tak mawiają. To ona ma błyszczeć. Może i tak. Ale gdzie panna młoda będzie bardziej błyszczeć niż przy boku eleganckiego mężczyzny?

img

Kiedy wyruszyć na poszukiwanie sukni ślubnej?

"Kiedy powinnam zacząć poszukiwania tej jedynej sukni ślubnej, jeśli chcę ją zakupić w salonie?" - często pytają przyszłe panny młode. Rok? Pół roku? Trzy miesiące? Tym razem moja odpowiedź również będzie brzmiała: nie ma jedynej dobrej odpowiedzi na to pytanie.

img

A może zamiast kupować… wypożyczyć?

Każda panna młoda marzy o tej idealnej, pięknej sukni, każda z ochotą wyrusza na podróż po salonach mody ślubnej w poszukiwaniu tej jedynej, którą zachwyci swojego przyszłego męża i gości. Podczas poszukiwań łatwo jest zauważyć, że suknie dzielą się na te lepiej wykonane – są to w dużej większości suknie firmowe, od projektantów – oraz suknie o mniejszej jakości ale przyjaźniejszej dla kieszeni cenie. Dla wielu z Was wybór może być ciężki: wyższa jakość czy niższa cena?

Chcę dziś przedstawić możliwość pogodzenia wysokiej jakości z niższą ceną.