img

Piętnaście pieśni, których nie odrzuci organista

Zauważyłam, że bardzo często powracam do tematu muzyki, ale to chyba dobrze, prawda? :) Obserwuję Wasze wpisy na forum Panny Młode - inspirujmy się wzajemnie i coraz częściej pojawiają się na nim wpisy, w których żalicie się, że pieśni, które chciałybyście aby wybrzmiały na Waszej Mszy ślubnej nie zostały zaakceptowane przez księdza lub organistę.

img

Lista hitów lato 2017

Jedna z przyszłych Panien Młodych w grupie PM-ISW całkiem niedawno trafnie zwróciła uwagę, że nie samym disco polo weselnik żyje. I chociaż Zenek znów jest na ustach wszystkich, i tylko nieliczne utwory ściągają na parkiet tylu tancerzy (i wokalistów!) co właśnie muzyka disco polo, pomyśleć trzeba również o tych, którzy tego typu muzyki nie lubią, a na weselu chcą się dobrze bawić.

img

Piosenka dla rodziców

Nieodłączny element każdego wesela? Na pewno większość par młodych, planując swoją uroczystość, rozważa utarte w tradycji schematy, bez których “ani rusz”. Mimo pojawiającej się mody na personalizację, unikalność i odchodzenie od powtarzalności (bo welon można zastąpić grzebieniem, a za stołami wcale nie trzeba śpiewać weselnych piosenek biesiadnych) jeden element z długiej listy weselnych “oczywistości” trudno pominąć: podziękowania dla rodziców.img

Pierwszy taniec – wybór piosenki

Cały szereg młodych par poświęca wiele czasu, zastanawiając się nad wyborem idealnej piosenki na pierwszy taniec. Przed napisaniem tego wpisu próbowałam postawić się w Waszej sytuacji i znaleźć odpowiedź na pytanie, co też może kierować młodymi, gdy decydują się na ten, a nie inny kawałek; jakie kryteria musi spełniać piosenka, aby narzeczeni właśnie przy jej taktach otworzyli weselną zabawę.

img

Wybór zespołu weselnego

Wybór zespołu weselnego jest jednym z najważniejszych wyborów, jakich dokonujemy planując nasze wesele. To właśnie zespół (dzieląc to zadanie z gośćmi) kształtuje w większości atmosferę jaka tworzy się na naszym weselu. Dobrze poprowadzona zabawa, dobrze wykonana muzyka i dobór utworów muzycznych zdecydowanie mają wpływ na to, jak nasza uroczystość zostanie zapamiętana.

img

Muzyka na weselu = opłata na rzecz ZAiKS

Dzisiaj kieruję do Was garść informacji na temat dość zadziwiającej dla niektórych par młodych opłaty – ZAiKS. Mimo że niewiele par ma na początku świadomość konieczności opłacenia ZAiKSu, prędzej czy później nazwa Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych pojawi się przed oczami planujących wesele młodych… i co wtedy?
Spróbuję rozwiać Wasze wątpliwości.