img

Jak podziękować rodzicom, gdy nie są już razem

Maria

Ostrzegam. Nie będzie to lekka lektura. Będzie to lektura o życiu i jego zawiłych ścieżkach, które niejedną i niejednego z Was (Nas) dotknęło, rzucając prosto w twarz hasłem: rozwód rodziców.

img

Niestandardowy plan stołów idealną zabawą dla gości

Ewelina

Zależy Wam na skromnych oczepinach bez zabaw, które mogłyby zawstydzić niejedną panienkę i zgorszyć grono cioteczek? Mam oryginalne rozwiązanie, które pozwoli gościom poznać lepiej historię Waszego związku, sprawdzi pamięć Waszej rodziny i znajomych oraz zagwarantuje, że tuż po północy goście przy odrobinie niepewności, ciekawości i śmiechu utrwalą tę wiedzę wspólnie.

img

Podaj na swoim weselu to, czego nie lubisz

Maria

Zawsze mówimy Wam że Wasz ślub ma być Waszym Najpiękniejszym Ślubem, to znaczy, że każdy wybór ma dać radość Wam - czy to wybór sukni, czy sali, czy spinek do koszuli. W tym miejscu chciałabym odstąpić jednak od tej reguły i poprosić Was, żebyście przy wyborze menu weselnego odstąpili od swoich własnych upodobań.

img

Pije Kuba do Jakuba, czyli refleks z kapeluszem

Czy wśród gości weselnych macie osoby muzykalne i myślicie o tym, aby zorganizować dla nich rozrywkę oczepinową? A może chcecie wystawić na próbę poczucie rytmu wujków od strony taty? Polecam Wam w takim razie grę z kapeluszami.

img

Jaka wódka królowała na weselnych stołach w 2017

Ewelina

Koniec roku już za pasem. Niektórzy odliczają dni z niecierpliwością; Nowy Rok zbliży wiele par do upragnionej daty ślubu oraz da przepustkę do oficjalnych przygotowań weselnych. Oczyma wyobraźni widzimy uśmiechy dziewcząt, kiedy o północy przywitamy 2018 rok, ten szczególny dla was rok! Teraz nie będziemy odliczać lat, czy odległych miesięcy, to będzie już kwestia dni, a z pewnością na liczniku w waszych apkach zostanie ich mniej niż 365;)

img

Domowe trunki - słów kilka o tym, jak je zaserwować

Kochani, czy kojarzycie przyśpiewkę „Gorzka wódka, gorzka wódka…”? Taaak, pewnie niektórzy z Was przeczytali te słowa śpiewając w myślach :) Doskonale znamy te słowa, tak samo jak znamy widok schłodzonej wódki na stołach. Takie już są polskie wesela. Jednak coraz więcej par młodych nie ogranicza się jedynie do podawania tego rodzaju trunku.

img

Walc, salsa czy bez choreografii, czyli wybór pierwszego tańca

Przyjazd na salę weselną, powitanie chlebem i solą, pierwsze sto lat i toast przy szampanie. Jeszcze tylko rosół (lub flaki, jak kto woli), drugie danie i … oto nadeszła ta chwila. Wodzirej zaprasza wszystkich na parkiet i zapowiada pierwszy taniec pary młodej. Jak podejść do tematu? Jaki taniec wybrać? Może taniec w kółku, a może choreografię przygotowaną tylko dla Was.

img

Jak urozmaicić pierwszy taniec!

W chwili pojawienia się w telewizji programów propagujących taniec, Polskę ogarnął boom na ruch, taniec, zdrowy stylu życia. Szkoły tańca przeżyły swoisty renesans, a na reklamach i bilbordach coraz częściej zaczęły pojawiać się informacje o nauce pierwszego tańca.
Od momentu emisji pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” minęło już dziesięć lat, a nauka choreografii do tańca otwierającego wesele na stałe wpisała się w kanon przedślubnych przygotowań.

img

Dzieci na weselu

Znam wiele osób, które zawzięcie twierdzą, iż zapraszanie dzieci na wesele nie jest dobrym pomysłem. Można oczywiście dzieci nie zapraszać, wspominając o tym w zaproszeniu lub ustnie informując o tym rodziców, jednak osobiście uważam, że małe szkraby dodają uroku i wdzięku naszej uroczystości i gdy już decydujemy się na zaproszenie maluchów na wesele musimy odpowiednio się do tego przygotować.

img

Umowa z domem weselnym – o czym pamiętać

Kilka dni temu pisałam notkę na temat poszukiwania domu weselnego. Dziś chcę skupić się na niezmiernie ważnej rzeczy jaką jest podpisanie umowy z lokalem, w którym będzie odbywało się Wasze przyjęcie. Gdy zdecydujecie się na podpisanie umowy dotyczącej organizacji przyjęcia weselnego z właścicielem lokalu, zapewne większość interesujących Was szczegółów będziecie już mieli uprzednio ustalonych. Musicie pamiętać jednak, że istnieją również pewne elementy organizacji przyjęcia, których nie braliście pod uwagę, bądź nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, że mogą istnieć. Postaram się zwrócić Waszą uwagę na to, czego nie możecie pominąć.

img

Dom weselny – jak znaleźć ten odpowiedni

Znalezienie lokalu, w którym zorganizujecie swoje wesele to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj poszukiwania tego odpowiedniego miejsca startują już na około dwa lata przed wybranym przez Was terminem ślubu i niejednokrotnie dostępność tej najlepszej sali decyduje o skonkretyzowaniu daty, dlatego jeśli zaczynacie myśleć o ślubie na poważnie, proponuję rozpocząć przygotowania od dokonania tego właśnie wyboru.