img

Jak podziękować rodzicom, gdy nie są już razem

Maria

Ostrzegam. Nie będzie to lekka lektura. Będzie to lektura o życiu i jego zawiłych ścieżkach, które niejedną i niejednego z Was (Nas) dotknęło, rzucając prosto w twarz hasłem: rozwód rodziców.

img

Niestandardowy plan stołów idealną zabawą dla gości

Ewelina

Zależy Wam na skromnych oczepinach bez zabaw, które mogłyby zawstydzić niejedną panienkę i zgorszyć grono cioteczek? Mam oryginalne rozwiązanie, które pozwoli gościom poznać lepiej historię Waszego związku, sprawdzi pamięć Waszej rodziny i znajomych oraz zagwarantuje, że tuż po północy goście przy odrobinie niepewności, ciekawości i śmiechu utrwalą tę wiedzę wspólnie.

img

Gwiazdy na ślubnym kobiercu - pierwsza połowa 2018

Maria

Pierwsza połowa 2018 roku już za nami, dlatego odrywamy się na chwilę od planowania i zaglądamy do show-businessu w celu podsumowania najgłośniejszych, a także najbardziej niespodziewanych ślubów pierwszego półrocza. Kto powiedział tak? W naszym podsumowaniu odnajdziecie aktorów, piosenkarki, modelkę, a nawet księcia :) Poniżej 8 znanych par, które przysięgały sobie miłość w ostatnich miesiącach.

img

Najpiękniejszy manicure ślubny z kolekcją Wedding Shades od NeoNail

Ewelina

W erze hybryd gdzie standardowe lakiery, niechybnie musiały ustąpić z podium, niewiele prócz chęci potrzeba, by samej zadbać o estetyczny wygląd paznokcia i dopasować, może nawet od podstaw skomponować skrojoną dla siebie ślubną inspirację.
Na www.weddingshades.neonail.pl znajdziecie zjawiskowe koncepcje stylizacji ślubnych.

img

Podaj na swoim weselu to, czego nie lubisz

Maria

Zawsze mówimy Wam że Wasz ślub ma być Waszym Najpiękniejszym Ślubem, to znaczy, że każdy wybór ma dać radość Wam - czy to wybór sukni, czy sali, czy spinek do koszuli. W tym miejscu chciałabym odstąpić jednak od tej reguły i poprosić Was, żebyście przy wyborze menu weselnego odstąpili od swoich własnych upodobań.

img

Makaronikowy szał tortowy - propozycje na sezon 2018

Ewelina

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, a wraz z nią czas podjęcia decyzji, jaki tort ma pojawić się podczas Waszego przyjęcia weselnego. Sezon 2017 należał do naked cake czyli tzw gołego ciasta, zdobionego zazwyczaj sezonowymi owocami bądź kwiatami.

img

Urodowe zakazy na miesiąc przed ślubem

Maria

Obserwuję panny młode już od kilku lat i zauważyłam pewną zależność pomiędzy przygotowaniami do ślubu a nagłą potrzebą zadbania o siebie. Zaganiany i szybki tryb życia, który serwuje nam XXI wiek nie zawsze pozwala na pilnowanie siebie w kwestii zdrowej żywności, czy systematycznych ćwiczeń. Kłaniam się tym dziewczynom, którym udało się przy okazji ślubu zmienić swoje przyzwyczajenia i wprowadzić do swojej codzienności trochę bycia fit.

img

XV Radomskie Targi Ślubne

Maria i Ewelina

Na początku lutego miałyśmy niebywałą okazję odwiedzić w duecie rodzinne strony i uczestniczyć w XV Radomskich Targach Ślubnych, organizowanych w Urzędzie Miejskim. Naszym celem było jeszcze lepsze poznanie rynku radomskich usługodawców. W sieci, na naszej facebookowej grupie Ślub i wesele - Radom i okolice spotkaliśmy się wielokrotnie. Miło było z niektórymi zobaczyć się po raz pierwszy w tak zwanym “realu”, poznać ich osobiście i zobaczyć co sobą reprezentują w kontakcie bezpośrednim z potencjalnym klientem.

img

Ślub, ślub i po ślubie... kilka słów od Was o pięknie małżeństwa

Tydzień kończący się Walentynkami, czyli świętem zakochanych, obchodzony jest pod znakiem małżeństwa. Małżeństwo, więź dwóch osób, do inauguracji której wszyscy z Was tak ochoczo się przygotowują :) Chcemy wyrwać Was na chwilę z przedślubnej gonitwy i ukazać piękno codzienności, która na Was czeka, gdy emocje weselne już opadną.

img

Subiektywna galeria 10 najpiękniejszych zimowych zdjęć ślubnych 2017/2018

Maria

Dwa dni temu minęła nam połowa kalendarzowej zimy i z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej topienia Marzanny :) W tym roku Pani Zima jest wyjątkowo kapryśna i zmienna i cały czas zastanawiam się, czy dane nam będzie doświadczyć zimy z prawdziwego zdarzenia.

img

XV Małopolskie Targi Ślubne w ICE KRAKÓW

Ewelina

Targi Ślubne to wyjątkowe wydarzenie, które powinni zaliczyć wszyscy narzeczeni. To wspólnie spędzony czas, który umacnia związek i niezwykła okazja na określenie potrzeb, marzeń, spójnej wizji tego najpiękniejszego dnia, Waszego ślubu.

img

Zapamiętaj zapach wesela

Maria

Czy zdarza Wam się czasami przypomnieć sobie jakąś osobę, miejsce lub wydarzenie jedynie dlatego, że nagle poczuliście znajomy zapach? Efekt Prousta - tak fachowo można nazwać skojarzenie pamięciowe z zapachem w tle.

img

Exploding boxy, co w sobie kryją? – House of Papers odkrywa ich tajemnicę

Joanna

Exploding box to niebanalna, niepowtarzalna i wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią się wyróżniać i chcą zostać zapamiętani. Na jakie okoliczności można wręczyć taki exploding box? Najczęściej zamawia się je na wyjątkowe uroczystości, takie jak okrągłe urodziny, ale zdarzają się też momenty w naszym życiu, kiedy pragniemy kogoś o czymś ważnym poinformować lub o coś zapytać. I tu z pomocą przychodzi box, który w niebanalny i uroczy sposób może nas wyręczyć.

img

Fryzury ślubne z warkoczem w roli głównej

Warkocz, czyli fryzura bazująca na splocie włosów z trzech pasm, jest nam wszystkim bardzo dobrze znany. Kiedy myślę o warkoczu, widzę uczennicę podstawówki, gładko zaczesaną przez babcię, przygotowującą się do swojej pierwszej wizyty w szkole :) Łatwo dać się zwieść pierwszemu skojarzeniu - warkocz to nie tylko prosty, ciasny i grzeczny splot.

img

Piękny kok, ale jak uczesać grzywkę? Słów parę o innej formie poszukiwania fryzury

Maria

Poszukujecie odpowiedniej fryzury na ten najważniejszy dzień? Zapewne tak jak ja, gdy szukałam inspiracji, przekopujecie się przez dziesiątki zdjęć z przeróżnymi propozycjami fryzury dla panny młodej. Jest to dobry sposób na określenie swojego gustu, zorientowanie się w temacie i wstępne podjęcie decyzji. Chciałabym podsunąć Wam jednak pomysł na inną formę poszukiwań.

img

Zaangażuj dzieciaki w Waszą ceremonię! :)

Duże imprezy, takie jak wesele, potrafią być męczące, szczególnie dla najmłodszych uczestników, którzy nie rozumieją wszystkich tradycji oraz obrzędów, w których muszą brać udział. Jak zanimować dzieci do czynnego udziału w uroczystości, a jednocześnie odciążyć rodziców zapewniając ich pociechom interesujące zajęcie?

img

Pije Kuba do Jakuba, czyli refleks z kapeluszem

Czy wśród gości weselnych macie osoby muzykalne i myślicie o tym, aby zorganizować dla nich rozrywkę oczepinową? A może chcecie wystawić na próbę poczucie rytmu wujków od strony taty? Polecam Wam w takim razie grę z kapeluszami.

img

Targi Ślubne 13-14 stycznia 2018

Styczeń to bez wątpienia czas wielkich ślubnych okazji, ostatnich decyzji związanych z wyborem usługodawców i dopracowywaniem detali przed letnimi weselnymi miesiącami. Nadchodzący weekend będzie wyjątkowy, bo w tym roku żaden inny nie obfituje w Targi Ślubne w takim wymiarze, jak właśnie ten: 13-14.01 A my mamy dla Was bilety do rozdania! :)

img

Galeria zimowych bukietów ślubnych

Maria

Nie wiem dlaczego utarło się stwierdzenie, że sezon ślubny to tylko te ciepłe miesiące. Wiele par, mimo pozostawania w mniejszości, decyduje się na ślub zimowy i zyskuje dzięki temu piękno zimowej aury, którego w lecie nie uświadczysz.

img

Włosy, skóra, paznokcie, poznaj pierwiastek piękna

Maria

Która z panien młodych przygotowujących się do ślubu ani razu nie pomyślała o diecie, ćwiczeniach, zabiegach kosmetycznych, niech podniesie rękę. Żadna? ;)

img

Jaka wódka królowała na weselnych stołach w 2017

Ewelina

Koniec roku już za pasem. Niektórzy odliczają dni z niecierpliwością; Nowy Rok zbliży wiele par do upragnionej daty ślubu oraz da przepustkę do oficjalnych przygotowań weselnych. Oczyma wyobraźni widzimy uśmiechy dziewcząt, kiedy o północy przywitamy 2018 rok, ten szczególny dla was rok! Teraz nie będziemy odliczać lat, czy odległych miesięcy, to będzie już kwestia dni, a z pewnością na liczniku w waszych apkach zostanie ich mniej niż 365;)

img

Domowe trunki - słów kilka o tym, jak je zaserwować

Kochani, czy kojarzycie przyśpiewkę „Gorzka wódka, gorzka wódka…”? Taaak, pewnie niektórzy z Was przeczytali te słowa śpiewając w myślach :) Doskonale znamy te słowa, tak samo jak znamy widok schłodzonej wódki na stołach. Takie już są polskie wesela. Jednak coraz więcej par młodych nie ogranicza się jedynie do podawania tego rodzaju trunku.

img

21 pomysłów na świąteczny prezent dla teściowej

Omijamy dzisiaj kwestię samych przygotowań ślubnych, ale wciąż pozostajemy w temacie nadchodzącej zmiany stanu cywilnego. Chociaż uważam, że ten wpis może zaciekawić i zainspirować również młode mężatki (a może i mężów).

img

Targi ślubne wedding

Od targów ślubnych Wedding minął już tydzień, dlatego najwyższy czas na podsumowanie tego wydarzenia.

img

Jestem w ciąży - czy mogę założyć welon?

Welon to według naszej polskiej tradycji oznaka czystości panny wychodzącej za mąż. Gdybyśmy chcieli sięgnąć głębiej w celu poszukiwania genezy welonu, znajdziemy wiele różnych teorii i odwołań. Niektóre źródła wspominają go jako okrycie (ukrycie) dla panny młodej w czasach, gdy śluby były aranżowane. Welon miał gwarantować zawarcie związku małżeńskiego... nawet gdyby narzeczony przestraszył się wyglądem przyszłej małżonki.

img

Wasz wymarzony dzień

Czego potrzeba przyszłej pannie młodej w przygotowaniach do najpiękniejszego dnia w życiu? Na pewno nie stresu :) Według skali najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka, opracowanej przez Thomasa Holmesa oraz Richarda Rahe’a, zawarcie związku małżeńskiego znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka.

img

Jak zadbać o bukiet, gdy ślub bierzesz zimą

Ślub w okresie zimowym jest magiczny - wczesny zmrok, centra miast udekorowane kaskadami lampek oraz biały puch. Na myśl przychodzi mi młoda para sunąca saniami ciągniętymi przez dwa dostojne rącze rumaki ;)

img

Piętnaście pieśni, których nie odrzuci organista

Zauważyłam, że bardzo często powracam do tematu muzyki, ale to chyba dobrze, prawda? :) Obserwuję Wasze wpisy na forum Panny Młode - inspirujmy się wzajemnie i coraz częściej pojawiają się na nim wpisy, w których żalicie się, że pieśni, które chciałybyście aby wybrzmiały na Waszej Mszy ślubnej nie zostały zaakceptowane przez księdza lub organistę.

img

Lista hitów lato 2017

Jedna z przyszłych Panien Młodych w grupie PM-ISW całkiem niedawno trafnie zwróciła uwagę, że nie samym disco polo weselnik żyje. I chociaż Zenek znów jest na ustach wszystkich, i tylko nieliczne utwory ściągają na parkiet tylu tancerzy (i wokalistów!) co właśnie muzyka disco polo, pomyśleć trzeba również o tych, którzy tego typu muzyki nie lubią, a na weselu chcą się dobrze bawić.

img

Walc, salsa czy bez choreografii, czyli wybór pierwszego tańca

Przyjazd na salę weselną, powitanie chlebem i solą, pierwsze sto lat i toast przy szampanie. Jeszcze tylko rosół (lub flaki, jak kto woli), drugie danie i … oto nadeszła ta chwila. Wodzirej zaprasza wszystkich na parkiet i zapowiada pierwszy taniec pary młodej. Jak podejść do tematu? Jaki taniec wybrać? Może taniec w kółku, a może choreografię przygotowaną tylko dla Was.

img

5 pytań, które musisz sobie zadać przed wyborem świadkowej

Jedną z najważniejszych decyzji podczas planowania wesela, jest ta dotycząca wyboru świadków. Nawet najlepsze zaplanowanie szczegółów wszelakich nie zda egzaminu, jeżeli ktoś w dniu wesela nie będzie czuwał nad realizacją każdego punktu planu działania.

img

Manicure - gdzie i kiedy wykonać

Nie przesadzę jeżeli powiem, że dłonie są elementem, o który obowiązkowo powinna zadbać każda panna młoda podczas przygotowań ślubnych. Nie ważne, czy będą to przedłużane hybrydy, czy tylko delikatnie opiłowane i pomalowane bezbarwnym lakierem naturalne paznokcie. W błysku aparatu (bo na pewno fotograf dłoni nie ominie) paznokcie panny młodej powinny prezentować się elegancko.

img

4 podstawowe zasady doboru garnituru

Oczy wszystkich gości mają być zwrócone na pannę młodą - tak mawiają. To ona ma błyszczeć. Może i tak. Ale gdzie panna młoda będzie bardziej błyszczeć niż przy boku eleganckiego mężczyzny?

img

Piosenka dla rodziców

Nieodłączny element każdego wesela? Na pewno większość par młodych, planując swoją uroczystość, rozważa utarte w tradycji schematy, bez których “ani rusz”. Mimo pojawiającej się mody na personalizację, unikalność i odchodzenie od powtarzalności (bo welon można zastąpić grzebieniem, a za stołami wcale nie trzeba śpiewać weselnych piosenek biesiadnych) jeden element z długiej listy weselnych “oczywistości” trudno pominąć: podziękowania dla rodziców.img

Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić...

Dziś publikuję listę rzeczy, o które można poprosić swoich gości zamiast kwiatów. Listę stworzyłam przede wszystkim w oparciu o pomysły dziewczyn z grupy na Facebooku "Panny Młode - inspirujmy się wzajemnie".

img

Kiedy wyruszyć na poszukiwanie sukni ślubnej?

"Kiedy powinnam zacząć poszukiwania tej jedynej sukni ślubnej, jeśli chcę ją zakupić w salonie?" - często pytają przyszłe panny młode. Rok? Pół roku? Trzy miesiące? Tym razem moja odpowiedź również będzie brzmiała: nie ma jedynej dobrej odpowiedzi na to pytanie.

img

Zabytkowym samochodem do ślubu… czy aby na pewno? :)

Każdej z nas się marzy piękna karoca, która zawiezie nas do ślubu, czyż nie? W tej kwestii, co jest jednym z niewielu wyjątków w tematyce marzeń ślubnych, również i Panowie potrafią puścić wodze fantazji, a nawet próbować przekonać swoje przyszłe żony, że wybór samochodu wiozącego do ślubu będzie należał do nich. W końcu w ten szczególny dzień możemy sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji i szaleństwa.

img

Jak pogodzić pierścionek zaręczynowy z obrączką?

Obrączka – symbol miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. Krążek, który małżonkowie noszą na palcu jest oznaką wieczności. Jak ją pogodzić z pierścionkiem zaręczynowym?

img

Jak urozmaicić pierwszy taniec!

W chwili pojawienia się w telewizji programów propagujących taniec, Polskę ogarnął boom na ruch, taniec, zdrowy stylu życia. Szkoły tańca przeżyły swoisty renesans, a na reklamach i bilbordach coraz częściej zaczęły pojawiać się informacje o nauce pierwszego tańca.
Od momentu emisji pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” minęło już dziesięć lat, a nauka choreografii do tańca otwierającego wesele na stałe wpisała się w kanon przedślubnych przygotowań.

img

Małe, wielkie szczegóły!

Już nasze babcie powtarzały, że diabeł tkwi w szczegółach! Podczas przygotowań do uroczystości weselnej, ilość informacji i elementów, które muszą być wzięte pod uwagę często wydaje się przytłaczająca dla planujących wesele osób. Aby uniknąć pominięcia najważniejszych rzeczy, takich jak pobranie odpisu aktu urodzenia przed wizytą w USC, czy też zakontraktowanie w odpowiednim czasie fotografa i kamerzysty, polecam zaopatrzyć się w organizer weselny, lub zwykły zeszyt, do którego przepiszecie lub wkleicie sobie listę rzeczy do zrobienia i w którym będziecie zapisywać wszystkie pomysły.

img

Pierwszy taniec – wybór piosenki

Cały szereg młodych par poświęca wiele czasu, zastanawiając się nad wyborem idealnej piosenki na pierwszy taniec. Przed napisaniem tego wpisu próbowałam postawić się w Waszej sytuacji i znaleźć odpowiedź na pytanie, co też może kierować młodymi, gdy decydują się na ten, a nie inny kawałek; jakie kryteria musi spełniać piosenka, aby narzeczeni właśnie przy jej taktach otworzyli weselną zabawę.

img

Kieliszki handmade

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się produkty handmade. Dotyczy to także artykułów przeznaczonych dla pary młodej. Konsument zdecydowanie inaczej odbiera produkt nie pochodzący z produkcji masowej. Osoby wykonujące różne produkty na zamówienie zachęcają do zakupu ich wyrobów oferując również personalizację swojego dzieła.

Dziś słów kilka o wykonanych własnoręcznie kieliszkach.

img

A może zamiast kupować… wypożyczyć?

Każda panna młoda marzy o tej idealnej, pięknej sukni, każda z ochotą wyrusza na podróż po salonach mody ślubnej w poszukiwaniu tej jedynej, którą zachwyci swojego przyszłego męża i gości. Podczas poszukiwań łatwo jest zauważyć, że suknie dzielą się na te lepiej wykonane – są to w dużej większości suknie firmowe, od projektantów – oraz suknie o mniejszej jakości ale przyjaźniejszej dla kieszeni cenie. Dla wielu z Was wybór może być ciężki: wyższa jakość czy niższa cena?

Chcę dziś przedstawić możliwość pogodzenia wysokiej jakości z niższą ceną.

img

O szyby deszcz dzwoni…

Każdy ślub i wesele niesie za sobą wiele pracy, starania i wkładu osobistego nie tylko ze strony państwa młodych, ale i ich najbliższych. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. O przygotowaniach zaczynamy myśleć wiele miesięcy przez zaplanowaną uroczystością, tak, aby nie pominąć żadnego, nawet najmniejszego szczegółu. Jest jednak jeden element, którego nie można zaplanować – pogoda. Niejedna panna młoda nie przespała nocy poprzedzającej wesele właśnie z powodu złych prognoz na ten długo wyczekiwany dzień.

img

Smoky eyes

Klasyczny smoky już dawno usytuował się na jednym z pierwszych miejsc pośród najczęściej wykonywanych makijażów oczu. Głębia spojrzenia oraz nutka tajemniczości mają w sobie coś pociągającego – nic więc dziwnego, że zadymione oko szczególnie upodobały sobie stałe bywalczynie czerwonych dywanów.

img

Dzieci na weselu

Znam wiele osób, które zawzięcie twierdzą, iż zapraszanie dzieci na wesele nie jest dobrym pomysłem. Można oczywiście dzieci nie zapraszać, wspominając o tym w zaproszeniu lub ustnie informując o tym rodziców, jednak osobiście uważam, że małe szkraby dodają uroku i wdzięku naszej uroczystości i gdy już decydujemy się na zaproszenie maluchów na wesele musimy odpowiednio się do tego przygotować.

img

Obuwie ślubne

Każda panna młoda w czasie przygotowań do ślubu bez wątpliwości spędza wiele czasu na poszukiwaniu tych jedynych, idealnych, koniecznie pięknych, ale i wygodnych butów. Choć jest to jeden z mniej widocznych elementów ubioru tego wieczora – zakładając, że panna młoda przywdziewa długą suknię – buty są sprawą bezapelacyjnie ważną. To właśnie od tego jednego wyboru zależy czy będzie w stanie przetańczyć całą noc.

img

Złoto – wyroby jakiej próby wybrać?

Dzisiaj poruszę temat dotyczący próby złota. Jest to kwestia dość ważna, tak przy wyborze obrączek, jak również pierścionka zaręczynowego. Przed zakupem biżuterii ślubnej oraz w trakcie wizyt w salonach jubilerskich młode pary często zastanawiają się nad efektem wizualnym kupowanej biżuterii, ich głowy zaprzątają różnice między obrączkami klasycznymi, ściętymi, tymi z brylantem lub bez. Kolejną kwestią, którą trzeba rozważyć (gdy zdecydują się już na konkretny kształt), jest grawer. Niestety zbyt często umyka naszej uwadze to, jakiej próby obrączki powinny nas zainteresować.

img

Wybór zespołu weselnego

Wybór zespołu weselnego jest jednym z najważniejszych wyborów, jakich dokonujemy planując nasze wesele. To właśnie zespół (dzieląc to zadanie z gośćmi) kształtuje w większości atmosferę jaka tworzy się na naszym weselu. Dobrze poprowadzona zabawa, dobrze wykonana muzyka i dobór utworów muzycznych zdecydowanie mają wpływ na to, jak nasza uroczystość zostanie zapamiętana.

img

Umowa z domem weselnym – o czym pamiętać

Kilka dni temu pisałam notkę na temat poszukiwania domu weselnego. Dziś chcę skupić się na niezmiernie ważnej rzeczy jaką jest podpisanie umowy z lokalem, w którym będzie odbywało się Wasze przyjęcie. Gdy zdecydujecie się na podpisanie umowy dotyczącej organizacji przyjęcia weselnego z właścicielem lokalu, zapewne większość interesujących Was szczegółów będziecie już mieli uprzednio ustalonych. Musicie pamiętać jednak, że istnieją również pewne elementy organizacji przyjęcia, których nie braliście pod uwagę, bądź nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, że mogą istnieć. Postaram się zwrócić Waszą uwagę na to, czego nie możecie pominąć.

img

Muzyka na weselu = opłata na rzecz ZAiKS

Dzisiaj kieruję do Was garść informacji na temat dość zadziwiającej dla niektórych par młodych opłaty – ZAiKS. Mimo że niewiele par ma na początku świadomość konieczności opłacenia ZAiKSu, prędzej czy później nazwa Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych pojawi się przed oczami planujących wesele młodych… i co wtedy?
Spróbuję rozwiać Wasze wątpliwości.

img

Dom weselny – jak znaleźć ten odpowiedni

Znalezienie lokalu, w którym zorganizujecie swoje wesele to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj poszukiwania tego odpowiedniego miejsca startują już na około dwa lata przed wybranym przez Was terminem ślubu i niejednokrotnie dostępność tej najlepszej sali decyduje o skonkretyzowaniu daty, dlatego jeśli zaczynacie myśleć o ślubie na poważnie, proponuję rozpocząć przygotowania od dokonania tego właśnie wyboru.